Авторська техніка «Якщо б сьогодні був останній день мого життя…»

 
«Коли мені було 17 років, я прочитав цитату, в якій було щось типу такого: «Якщо  кожного дня ти живеш так, наче він останній, прийде день, коли ти матимеш рацію».

Цитата справила на мене враження. І з того часу, вже протягом тридцяти трьох років, я дивлюся в дзеркало кожного ранку і питаю себе: «Якщо б сьогодні був останній день мого життя, чи хотів би я робити те, що збираюся робити сьогодні?»

І якщо відповідь на це питання була «Ні» кілька днів поспіль, я розумів, що мені треба щось змінювати», - це цитата з відео підприємця зі світовим іменем Стіва Джобса.


 
Найбільше мені впала в око фраза «Якщо б сьогодні був останній день мого життя, чи хотів би я робити те, що збираюся робити сьогодні?».

Для мене вона відображає всю світову філософію щодо цінності часу та важливості життєвих пріоритетів. 


 
Я довго рефлексувала над нею, аналізувала, потім почала застосовувати на практиці і у мене з’явились гарні результати: мої дні стали більш ефективними і продуктивними. Я стала встигати більше і при цьому я стала більше відпочивати. 


 
«А що коли розглянути цю фразу як техніку в контексті коучингу?», - подумала я.

Адже вона сама по собі вже може надихати людей на роздуми про свої дії, цілі та пріоритети.

 

Поставивши собі це запитання, людина може змінити свої підходи, переглянути свої пріоритети і зосередитися на тому, що дійсно має значення для неї. Це може допомогти бути більш усвідомленими та направленними на досягнення важливих цілей в житті.
 
І тепер як фаховий коуч я хочу запропонувати вам авторську техніку «Якщо б сьогодні був останній день мого життя…» на основі цієї фрази.

 

Ця техніка спрямована на покращення розстановки пріоритетів та знаходження ваших власних сенсів буття.

Водночас ця техніка вимагає від людини тверезої самооцінки, самоаналізу та глибокої саморефлексії.

Тобто лише коли ви будете знаходитися у дорослому его-стані, ви зможете встановлювати пріоритети та забезпечувати відповідність своїм цілям та цінностям.
 


Отже, для того щоб скористатись цією технікою, спочатку потрібно відповісти собі на це питання «Якщо б сьогодні був останній день мого життя, чи хотів би я робити те, що збираюся робити сьогодні?» чесно та без упереджень.

 

Важливо відповісти на нього без попереднього редагування або сортування думок.

Відповідь може бути відправною точкою для дії.

Важливо подумати про те, що справді має значення у житті, які цілі та дії ведуть до досягнення бажаного результату.

Це може виявитися потужним каталізатором для змін та вдосконалення вашого особистого життя.

Вона допомагає вам розмірковувати про наслідки своїх виборів та дій, забезпечуючи більш обдумані рішення.
 

Одна з ключових переваг цієї техніки полягає в тому, що вона спонукатиме вас до роздумів про власний шлях життя та оцінку важливості тих чи інших дій.

 

  • Техніка допомагатиме зосередитися на тому, що дійсно має значення в довгостроковій перспективі, водночас відсіюючи незначні та непотрібні справи.
  • Техніка допомагатиме сконцентрувати увагу на тих діях, які дійсно допоможуть досягнути бажаних результатів.
  • А ще - ця техніка домомагатиме відчути відповідальність за своє життя та свої вчинки.  
  • Вона надасть можливість самоконтролю та саморегулювання, дозволяючи зосередитися на головному. 


 
Цю техніку можна використовувати як тактично – наприклад, застосовуючи кожен ранок, а можна і стратегічно, використовуючи кожен квартал, півріччя або рік.

 

Наприклад, якщоставити собі це запитання щоранку перед тим, як розпочати свій день, це допоможе визначити пріоритети на день, встановити фокус на важливих справах та забезпечити більш свідомий підхід до власних дій.

І, відповідно, якщо застосовувати техніку на півріччя, то результати будуть більш стратегічні, тобто відбудеться довгострокове планування.

 

Крім того техніка добре спрацює навіть при ситуативному використанні.

 

При прийнятті різних рішень, визначенні цілей, або оцінці своїх пріоритетів, можна використовувати це питання, щоб забезпечити узгодженість своїх дій з власними цінностями та бажаннями.
 
Отже, підсумуємо, які переваги принесе застосування цієї техніки у короткотроковій, довгостроковій і ситуативній перспективі.

 

Техніка «Якщо б сьогодні був останній день мого життя…» допоможе:
 
1)           Встановити пріоритети. Поставити собі питання про те, чи стали б ви робити те, що плануєте зробити сьогодні, якщо б це був ваш останній день, допоможе вам визначити, що дійсно має значення і є пріоритетом.


2)           Тримати фокус, концентруватися на важливому, на тих справах, які мають довгострокове значення, та відсіяти незначні справи, що можуть відволікти від досягнення важливих цілей.


3)           Стимулювати вас до дії, оскільки ви розумієте, що час обмежений, і відкладання може призвести до втрати можливостей.


4)           Виробляти свідомі рішення до власного життя та діяльності, розмірковувати про наслідки своїх виборів та дій, забезпечуючи більш обдумані рішення.


5)           Сприятиме вдосконаленню вашого особистісного зростання, оскільки ви постійно робитимете самоаналіз та оцінку своєї життєвої діяльності.


Загалом, описана техніка може бути використана як інструмент для саморефлексії, самоаналізу та вдосконалення, допомагаючи встановлювати пріоритети та досягати бажаних результатів в різних аспектах життя, таких як робота, освіта, сім'я, здоров'я та особистий розвиток.


 
Автор: Людмила Євсєєнко, лайф-коуч.

Інтерн курсу LIFE Coaching School