Лидерский потенциал. № 1 Cамодисциплина

Чи хочете ви стати лідером? Або ви вже є їм і вам потрібно зміцнити свої позиції?

Чому тема лідерства цікава для більшості менеджерів і часто звучить як основний запит на коучинговий взаємодія?

З тим, що лідерство - це потужна конкурентна перевага сперечатися, мабуть, ніхто не стане. Більш важлива мета - знайти способи розвивати цю перевагу.

Запускаючи лідерський курс для управлінців, організатори проводили тематичні опитування серед цільової аудиторії. «Хто може стати лідером?», «Як розвивати лідерські якості?» - найбільш популярні питання до даного курсу.

На мою думку, лідером може стати практично будь-яка людина, що поставив перед собою таку мету.

Це хороша новина.

Затьмарити її може те, що для досягнення такої мети необхідно буде попрацювати.

І якщо ж вас не лякає перспектива роботи над собою, а розвиток лідерських якостей - це реальна необхідність, підключайтеся до серії безкоштовних уроків (коуч-сесій) «Лідерський потенціал».

Сесії «Лідерський потенціал» - це мій погляд на завдання розвитку лідерських якостей. Погляд, заснований на успішній коучингової практиці в області розвитку лідерських компетенцій. Хочу поділитися ним з вами, розраховуючи на зворотний зв'язок: coach-100@i.ua

«Лідерський потенціал», міні-сесії з розвитку лідерських якостей

СЕСІЯ № 1 самодисципліни

Самодисципліна - це здатність робити намічене незалежно від настрою. Уміння слідувати поставленої мети всупереч перешкодам реальним і вигаданим, ліні і миттєвим примхам.

Що найчастіше перешкоджає нашому прагненню дисциплінувати себе?

Наприклад, переконання, що основа самодисципліни - це важка праця. Ця фраза часто звучить на коуч-сесіях від коучі і стопорить рух вперед.

Думаю, підвищення рівня самодисципліни - це скоріше горезвісний «вихід із зони комфорту", не тяжка праця, а систематичні тренування. І як тренування нарощування самодисципліни може бути приємним процесом.

Просуваючи тему самодисципліни можна використовувати інструмент «SELF-DISCIPLINE». Пропоную пройти перші 3 кроки даної моделі:

1. Мета, бажання

 

Протестуйте свої цілі. Чи дійсно вони значущі і бажані для вас? Вони насправді ваші або все ж це відображення бажань інших людей?

В основі цілей людини лежать його бажання, мрії і цінності. Протестувати свої цілі ви можете, якщо зверніть увагу на те, що дійсно важливо для вас. І чого вам дуже хотілося б отримати.

Подумайте, які мрії чи бажання підштовхнули вас до постановки саме таких цілей? З якою життєвою цінністю узгоджується кожна ваша мета? Чому для вас важливо досягти цієї мети?

Якщо ви якісно пройдете перший крок, велика ймовірність того, що проблем з самодисципліною зменшиться в багато разів :)

2. Енергія

Проаналізуйте, яким чином ви розподіляєте свою енергію?

Якщо брати за основу колесо балансу, то якій сфері життя ви віддаєте максимум своїх ресурсів, особливо тимчасових? А в яких сферах «провисання»?

Подумайте, можливо, брак самодисципліни - це просто втома від надлишку непотрібних дій?

А може це неефективні комунікації, невміння сказати «ні» або боротьба з «поглиначами часу»?

Знайдіть ті місця балансної моделі, в які ви неефективно інвестуєте свою енергію. Це точки вашого розвитку найближчим часом.

3. Підтримка

Що або хто буде вас підтримувати на шляху розвитку самодисципліни?

Робота в області особистого розвитку вимагає достатнього рівня мотивованості. До того, як починати опрацювання якості «Самодисципліна», подумайте, що (або хто) буде вашим джерелом мотивації?

До кого ви зможете звернутися за підтримкою, якщо ваша впевненість в своїх силах в якийсь момент ослабне?

Підтримкою можуть бути близькі і друзі. Але не думайте, що ваші проблеми унікальні.

Може, варто пошукати підтримку серед тих, хто вирішує завдання, подібні до ваших?

Успішність коучингових технологій полягає в дії. Не відкладайте заплановане, зробіть перший крок вже сьогодні, після того, як прочитаєте цей урок. А підсилити ефект вам допоможе ведення Щоденника успіху

Успіхів!