Алгоритм работы с техникой «Колесо баланса / эффективности»

В рамках жовтневого засідання клубу менеджерів HR-LAND® (www.hr-land.com) ми розглядали коучинговий техніку «Колесо балансу / ефективності». На прохання тих, хто не зміг взяти участь в засіданні - опис техніки для самостійного опрацювання.

Алгоритм роботи з технікою «Колесо балансу / ефективності»

Дана техніка є базовою в багатьох школах коучингу, її можна використовувати як в life-, так і в бізнес-коучингу. Наприклад, працюючи з завданням життєвого балансу або опрацьовуючи тему оптимізації управлінської діяльності. Крім цього, техніку «Колесо» можна ефективно використовувати в ситуаціях самокоучінга.

Колесо допомагає визначити найбільш важливі життєві сфери (або сфери, пріоритетні для розвитку функцій менеджера), а також показує ступінь задоволеності кожної зі сфер.

Щоб побудувати колесо, необхідно розбити коло на сектори, їх називають області відповідальності. Найчастіше сфер 8, хоча для кожного це кількість індивідуально і може бути від 4 і до ...

Далі - підпишіть кожну з областей. Наприклад, фінанси, кар'єра, здоров'я, сім'я, стосунки, хобі, взаємини, особистісний розвиток - в «Колесі балансу»

У варіанті «Колесо ефективності» це може бути - планування, постановка завдань, координація роботи підрозділу, мотивація підлеглих, самомотивація і т.д.

За 10-ти бальною шкалою оціните ступінь задоволеності кожної зі сфер, позначивши центр кола як 0. Далі - з'єднайте точки і заштрихуйте отримані області.

Подивіться на отримане з заштрихованих сфер колесо. Чим воно симетричні і ближче до вихідного, тим в більшій балансі сфери вашого життя або галузі управлінської діяльності.

Наступним кроком буде визначення областей, що найбільше потребують розвитку. Це можуть бути як області з найменшими оцінками, так і області з порівняно високими балами, але більш пріоритетними у розвитку на сьогоднішній день.

Раджу також подумати, просування яких сфер може одночасно сприяти зростанню інших. Буває, що виконавши дії по одній з областей відповідальності, ми одночасно «підрощують» кілька інших.

Отже, пріоритети для розвитку визначені і сфери обрані.

Тепер продумайте і запишіть мети, досягнення яких підвищить результати кожного сектора. Добре, якщо ви будете діяти поступово, вибираючи посильний обсяг завдань. Повернутися до свого «Колесу» і поставити перед собою нові цілі ви зможете в будь-який момент.

Далі - складіть план досягнення цілей, враховуючи при цьому:

  • час, необхідний для виконання наміченого
  • ресурси, які можуть вам знадобитися. Якщо чогось не вистачає з ресурсів, то де і яким чином це отримати?
  • свою мотивацію. Її можна визначити методом шкалювання
  • точку відліку, тобто якого числа ви почнете діяти. Добре б зробити 1-й крок вже сьогодні :)

Ще раз перегляньте свій план. Хочете додати щось ще?

Приступаємо до реалізації намічених цілей.

Успіху і балансу!

Статьи автора: