Кола близькості Мюррей

Авторка ідеї про кола близькості, відповідальності та впливу Маргарет Мюррей прожила дуже непросте життя.

Гадаю, що саме це привело її до професії.

Вона на власному досвіді все прожила, тому знала про що писала.
Усі люди вийшли з тваринного світу. На мою думку ми вижили та витримали всі еволюційні процеси завдяки нашій соціальності. Тому можна сказати, що усі ми соціальні.


В кожного з нас є свій Всесвіт в якому по різних орбітах рухається безліч інших людей. І саме кожен з нас є тим, що притягує та утримує цих людей навкруги нас.


Якщо ви подивитеся на кола Мюррей, то у середині знаходитися саме ви, як центр свого  Всесвіту.

В оригінальній ідеї там ви разом з Богом.

Наступну орбіту займає той, кого ви можете назвати своїм партнером (чоловік чи жінка). Далі діти, які до повноліття розділяють другу орбіту з партнером. Потім батьки. Брати та сестри. Далі по колу друзі, колеги. На найбільш віддаленому від вас колі – інші люди з якими нас зводить життя (по спільному хобі, знайомі по соцмережам та т.п.).


Скоріше за все прочитавши цю інформацію ви подумали, а що тут такого несподіваного та нового?


Нагадаю, що Мюррей дала назву цим колам «Кола близькості, відповідальності та впливу".

Тому можна сказати, чим ближче до вас орбіта на якій розташовані певні люди, тим більше близькості, більше відповідальності та впливу на них маєте.


А що там в нас в центрі? Так, це саме ви. Тому найбільш близька людина для будь-кого він сам. Перед цією людиною в вас найбільша відповідальність.

Про що це? Це про вдоволення своїх потреб, поповнення життєвого та енергетичного ресурсу. На людину з центру кола ви маєте найбільший вплив. Бо тільки ви вирішуєте де, як і з ким будуєте свій всесвіт. І все це не про егоїзм, а про здорове сприйняття себе та людей навкруги.


Більшість людей з якими я працюю як коуч, мають певні викривлення уявлення про черговість орбіт в цих колах. 


Чому так стається:


a)    «Радянське» виховання, де важливо було ставити на перше місце не людину, а колектив.
b)    Певні культурні традиції нашого народу – де живуть заради дітей і віддають їм усе, відмовляючи собі у задоволенні багатьох потреб.
c)     Установи, які існують у родинах – батьків потрібно поважати та слухатися у всьому. Це як своєрідна плата за те, що вони жили заради тебе.
d)    Патріархальне суспільство, де жінка не може бути на першому місті. Навіть для себе. Бо тоді вона не жіночна, не створить родину…
e)    Намагання, особливо у молодому віці, бути прийнятою у суспільстві. Задля цього друзі та реалізація їх інтересів  переміщуються у центр кола.


Є ще купа інших причин, які до цього приводять.

І є можливість розібратися в цьому в індивідуальній роботі з фахівцем.

Бо наслідками порушень є:


a)    Нещасливе існування, яке складно назвати життям. Де не складаються партнерські відносини. Де складні відносини з дітьми, батьками.
b)    Намагання нести відповідальність та впливати на тих людей, які навіть не 2-3 орбіті. Розпач від того, що це не працює.
c)     Відсутність достатньої кількості різних видів ресурсів для повноцінного життя, бо все віддається в першу чергу комусь-іншому.
d)    Розчарування від того що тебе не сприймають, не люблять та не піклуються. Відчуття самотності та непотрібності.
e)    Побудова будь-яких відносин на основі «ігрових процесів» (про них обов’язково напишу пізніше).


Ось такі вони Мюрреївські кола…

 

 

Статті автора: